40 | | || Paper ||General|| Forcing || LMDZ6A || StCu || BordsE || |
41 | | || Anna Lea Albright || X || || || || || |
42 | | || Olivier Aumont || X || || || || || |
43 | | || Yves Balkanski || X || X || || || || |
44 | | || Vladislav Bastrikov || X || X || || || || |
45 | | || Slimane Bekki || X || X || || || || |
46 | | || Marine Bonazzola || || || || || || |
47 | | || Rémy Bonnet || X || || || || || |
48 | | || Sandrine Bony || TBD || || || || || |
49 | | || Binta Diallo || || X || || || || |
50 | | || Laurent Bopp || X || X || || || || |
51 | | || Olivier Boucher || X || X || X || || || |
52 | | || Pascale Braconnot || X || ?? || || || || |
53 | | || Patrick Brockmann || X || X || || || || |
54 | | || Patricia Cadule || X || X || || || || |
55 | | || Arnaud Caubel || X || || X || || || |
56 | | || Frédérique Chéruy || X || || X || || || |
57 | | || Anne Cozic || X || X || || || || |
58 | | || David Cugnet || X || X || || || || |
59 | | || Sébastien Denvil || X || || || || || |
60 | | || Julie Deshayes || X || || || || || |
61 | | || Agnès Ducharne || X || || || || || |
62 | | || Thomas Dubos || || || || || || |
63 | | || Jean-Louis Dufresne || X || X || X || || || |
64 | | || Christian Ethé || X || X || || || || |
65 | | || Laurent Fairhead || X || || X || || || |
66 | | || Lola Falletti || X || || || || || |
67 | | || Marie-Alice Foujols || X || X || X || || || |
68 | | || Sébastien Gardoll || X || || || || || |
69 | | || Guillaume Gastineau || X || || || || || |
70 | | || Josefine Ghattas || X || X || X || || || |
71 | | || Jean-Yves Grandpeix || X || || X || || || |
72 | | || Bertrand Guenet || X || || || || || |
73 | | || Lionel Guez || X || || || || || |
74 | | || Eric Guilyardi || X || || || || || |
75 | | || Matthieu Guimberteau || X || || || || || |
76 | | || Didier Hauglustaine || X || X || || || || |
77 | | || Frédéric Hourdin || X || || X || X || X || |
78 | | || Rong-Ming Hu || || X || || || || |
79 | | || Abderrahmane Idelkadi || X || || X || X || || |
80 | | || Arnaud Jam || || || || X || X || |
81 | | || Jean Jouhaud || || || X || || || |
82 | | || Sylvie Joussaume || X || || || || || |
83 | | || Masa Kageyama || X || ?? || || || || |
84 | | || Myriam Khodri || X || X || || || || |
85 | | || Gerhardt Krinner || X || || || || || |
86 | | || Nicolas Lebas || X || X || || || || |
87 | | || Marie-Pierre Lefebvre || || || X || || || |
88 | | || Guillaume Levavasseur || X || X || || || || |
89 | | || Claire Lévy || X || || || || || |
90 | | || François Lott || X || || X || || || |
91 | | || Thibaut Lurton || X || X || || || || |
92 | | || Sebastiaan Luyssaert || X || || || || || |
93 | | || Gurvan Madec || X || || || || || |
94 | | || Jean-Baptiste Madeleine|| X || || X || || || |
95 | | || Fabienne Maignan || X || || || || || |
96 | | || Marion Marchand || X || X || || || || |
97 | | || Olivier Marti || X || || || || || |
98 | | || Lidia Mellul || X || || X || || || |
99 | | || Yann Meurdesoif || X || || X || || || |
100 | | || Juliette Mignot || X || || || || || |
101 | | || Ehouarn Millour || || || X || || || |
102 | | || Ionela Musat || X || || X || || X || |
103 | | || Catherine Ottlé || X || X || || || || |
104 | | || Philippe Peylin || X || X || || || || |
105 | | || Yann Planton || X || || || || || |
106 | | || Jan Polcher || X || || || || || |
107 | | || Catherine Rio || X || || X || X || X || |
108 | | || Nicolas Rochetin || || || X || || || |
109 | | || Clément Rousset || X || || || || || |
110 | | || Pierre Sépulchre || X || || || || || |
111 | | || Jérôme Servonnat || X || || || || || |
112 | | || Adriana Sima || X || X || || || || |
113 | | || Didier Swingedouw || X || || || || || |
114 | | || Sophie Szopa || || X || || || || |
115 | | || Rémi Thieblemont || X || X || || || || |
116 | | || Abdoul K. Traore || X || || X || || X || |
117 | | || Martin Vancoppenolle || X || || || || || |
118 | | || Jessica Vial || X || || || || || |
119 | | || Jérôme Vialard || X || || || || || |
120 | | || Etienne Vignon || || || X || || || |
121 | | || Nicolas Viovy || X || || || || || |
122 | | || Nicolas Vuichard || X || X || || || || |
123 | | || Yanfeng Zhao || || || || || || |
| 40 | || Paper ||General|| Forcing || LMDZ6A || StCu || BordsE || 20th century || |
| 41 | || Anna Lea Albright || X || || || || || || |
| 42 | || Olivier Aumont || X || || || || || || |
| 43 | || Yves Balkanski || X || X || || || || || |
| 44 | || Vladislav Bastrikov || X || X || || || || || |
| 45 | || Slimane Bekki || X || X || || || || || |
| 46 | || Marine Bonazzola || || || || || || || |
| 47 | || Rémy Bonnet || X || || || || || X || |
| 48 | || Sandrine Bony || TBD || || || || || || |
| 49 | || Binta Diallo || || X || || || || || |
| 50 | || Laurent Bopp || X || X || || || || || |
| 51 | || Olivier Boucher || X || X || X || || || || |
| 52 | || Pascale Braconnot || X || ?? || || || || || |
| 53 | || Patrick Brockmann || X || X || || || || || |
| 54 | || Patricia Cadule || X || X || || || || || |
| 55 | || Arnaud Caubel || X || || X || || || || |
| 56 | || Frédérique Chéruy || X || || X || || || || |
| 57 | || Anne Cozic || X || X || || || || || |
| 58 | || David Cugnet || X || X || || || || || |
| 59 | || Sébastien Denvil || X || || || || || || |
| 60 | || Julie Deshayes || X || || || || || || |
| 61 | || Agnès Ducharne || X || || || || || || |
| 62 | || Thomas Dubos || || || || || || || |
| 63 | || Jean-Louis Dufresne || X || X || X || || || || |
| 64 | || Christian Ethé || X || X || || || || || |
| 65 | || Laurent Fairhead || X || || X || || || || |
| 66 | || Lola Falletti || X || || || || || || |
| 67 | || Marie-Alice Foujols || X || X || X || || || || |
| 68 | || Sébastien Gardoll || X || || || || || || |
| 69 | || Guillaume Gastineau || X || || || || || || |
| 70 | || Josefine Ghattas || X || X || X || || || || |
| 71 | || Jean-Yves Grandpeix || X || || X || || || || |
| 72 | || Bertrand Guenet || X || || || || || || |
| 73 | || Lionel Guez || X || || || || || || |
| 74 | || Eric Guilyardi || X || || || || || || |
| 75 | || Matthieu Guimberteau || X || || || || || || |
| 76 | || Didier Hauglustaine || X || X || || || || || |
| 77 | || Frédéric Hourdin || X || || X || X || X || || |
| 78 | || Rong-Ming Hu || || X || || || || || |
| 79 | || Abderrahmane Idelkadi || X || || X || X || || || |
| 80 | || Arnaud Jam || || || || X || X || || |
| 81 | || Jean Jouhaud || || || X || || || || |
| 82 | || Sylvie Joussaume || X || || || || || || |
| 83 | || Masa Kageyama || X || ?? || || || || || |
| 84 | || Myriam Khodri || X || X || || || || || |
| 85 | || Gerhardt Krinner || X || || || || || || |
| 86 | || Nicolas Lebas || X || X || || || || || |
| 87 | || Marie-Pierre Lefebvre || || || X || || || || |
| 88 | || Guillaume Levavasseur || X || X || || || || || |
| 89 | || Claire Lévy || X || || || || || || |
| 90 | || François Lott || X || || X || || || || |
| 91 | || Thibaut Lurton || X || X || || || || || |
| 92 | || Sebastiaan Luyssaert || X || || || || || || |
| 93 | || Gurvan Madec || X || || || || || || |
| 94 | || Jean-Baptiste Madeleine|| X || || X || || || || |
| 95 | || Fabienne Maignan || X || || || || || || |
| 96 | || Marion Marchand || X || X || || || || || |
| 97 | || Olivier Marti || X || || || || || || |
| 98 | || Lidia Mellul || X || || X || || || || |
| 99 | || Yann Meurdesoif || X || || X || || || || |
| 100 | || Juliette Mignot || X || || || || || || |
| 101 | || Ehouarn Millour || || || X || || || || |
| 102 | || Ionela Musat || X || || X || || X || || |
| 103 | || Catherine Ottlé || X || X || || || || || |
| 104 | || Philippe Peylin || X || X || || || || || |
| 105 | || Yann Planton || X || || || || || || |
| 106 | || Jan Polcher || X || || || || || || |
| 107 | || Catherine Rio || X || || X || X || X || || |
| 108 | || Nicolas Rochetin || || || X || || || || |
| 109 | || Clément Rousset || X || || || || || || |
| 110 | || Pierre Sépulchre || X || || || || || || |
| 111 | || Jérôme Servonnat || X || || || || || || |
| 112 | || Adriana Sima || X || X || || || || || |
| 113 | || Didier Swingedouw || X || || || || || || |
| 114 | || Sophie Szopa || || X || || || || || |
| 115 | || Rémi Thieblemont || X || X || || || || || |
| 116 | || Abdoul K. Traore || X || || X || || X || || |
| 117 | || Martin Vancoppenolle || X || || || || || || |
| 118 | || Jessica Vial || X || || || || || || |
| 119 | || Jérôme Vialard || X || || || || || || |
| 120 | || Etienne Vignon || || || X || || || || |
| 121 | || Nicolas Viovy || X || || || || || || |
| 122 | || Nicolas Vuichard || X || X || || || || || |
| 123 | || Yanfeng Zhao || || || || || || || |